loading

Show info
WMA Design | Projektowanie wnętrz

Wycena

Jeśli planujecie Państwo remont mieszkania czy domu lub jesteście na etapie kupna nowego, zapraszamy do przysłania do nas rzutu lub metrażu, dzięki któremu poznacie Państwo przybliżoną cenę za projekt wnętrz. Wycena jaką przysyłamy zawierać będzie wszystkie podstawowe informacje włącznie z opisem zawartości projektu jak i samej współpracy.

Nasz dedykowany do wycen adres mailowy to : wycena[małpka]wmadesign.pl

Co powinien zawierać mail ?

Oto kilka podpowiedzi :

  • powierzchnia mieszkania/domu lub powierzchnia do aranżacji
  • rzut mieszkania, dzięki któremu ocenimy możliwości jakie niesie ze sobą przestrzeń
  • kilka zdjęcia, jeżeli jest to mieszkanie z rynku wtórnego, bądź do remontu
  • termin rozpoczęcia prac lub termin odbioru mieszkania

Co otrzymujecie Państwo zwrotnie ?

  • naszą wycenę projektu wnętrz
  • przybliżony termin rozpoczęcia prac związanych z projektowaniem
  • opis poszczególnych etapów i składowych projektu
  • opis podziału płatności

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest koszt realizacji projektu podobnego do tych, jakie macie Państwo na stronie ?

Trudno jest wycenić projekt przed jego powstaniem, jednakże często sugerujemy naszym klientom kwotę około 4.000 pln/m2 realizowanego wnętrza. Wliczamy w to wszystkie elementy – od prac firmy remontowo-budowlanej, poprzez wycenę prac stolarskich, po podłogę drewnianą, glazurę, oświetlenie, elementy wyposażenia czy zasłony i rolety rzymskie.

Rynek jest zmienny zarówno w cenach elementów wyposażenia wnętrz, jak i pracy wykonawców czy stolarzy, dlatego naszym zdaniem lepiej przygotować się na większą kwotę i mieć przyjemność nie osiągnięcia jej, aniżeli odwrotnie.

Przygotowując dla Państwa projekt wykonawczy i znając Państwa budżet, przygotowujemy odpowiedni do niego projekt, finalnie wyceniając go w formie kosztorysu.

Jaki jest koszt pracy firmy remontowo-budowlanej ?

Podobnie jak z końcowym kosztem realizacji, tu również trudno jest wycenić prace przed powstaniem projektu. Wszystko zależy od Państwa wytycznych. Przyjąć należy, że robocizna firmy remontowo-budowlanej jest kwotą od 800zł/m2 do 1000zł/m2, a często i więcej. Niższa kwota dotyczy wykończenia mieszkania, gdzie były wykonywane zmiany deweloperskie lub zmiany są niewielkie. Wyższa kwota dotyczy często tych mieszań, w których przestawiane są ściany i modyfikowana jest elektryka.

Większość wykonawców pracujących przy wykańczaniu wnętrz mieszkań, wycenia swoją pracę właśnie na podstawie stawki za m2. Z uwagi na widoczne różnice w kwocie za m2 robocizny, w naszej ocenie rzetelna i rzeczywista wycena to taka, która powstanie na podstawie projektu wykonawczego, dlatego naszymi klientami są często inwestorzy, których domy czy mieszkania dopiero rozpoczną się budować lub są budowane. Daje to czas na spokojne i realne ukształtowanie kosztorysu wykonawcy ale przede wszystkim kosztorysu całościowego.

Prawidłowa wycena prac remontowo-budowlanych powinna być Państwu przedstawiona w formie tabeli z podaniem wszystkich składowych – dzięki temu wiecie Państwo co ile kosztuje.

Czy realizujecie Państwo projekty poza Warszawą czy Polską ?

Tak. Wykonujemy projekty niezależnie od lokalizacji. Czasy COVID-19 zmieniły podejście do wielu rzeczy, a z naszej strony uświadomiło klientom, że dostęp do wielu aplikacji daje możliwość omawiania projektu niezależnie czy jesteście Państwo w Polsce, Australii czy na Biegunie Północnym. Internet daje niesamowite możliwości współpracy na odległość, a dla nas jest to codzienność, gdyż od początku istnienia naszej firmy, tą formę współpracy promujemy. Z prawdziwą przyjemnością również spotykamy się z Państwem poza internetem.

Czy współpracujecie Państwo z firmą budowlaną lub stolarnią, które mogą zrealizować Państwa projekt ?

Tak. Współpracujemy na stałe z polecanymi przez nas firmami :

– firmą remontowo-budowlana posiadająca ubezpieczenie, którą najczęściej wybierają nasi klienci – z tą firmą mamy na koncie ponad 45 wspólnych realizacji o różnych budżetach;

– firmą stolarską (naprzemiennie polecamy dwie), z którą mamy wspólne ciekawe realizacje;

– firmą sprzedającą i montującą drzwi, z której sami też w naszym prywatnym mieszkaniu montowaliśmy drzwi, przetestowaliśmy ją zatem na sobie, by móc polecać ją Państwu;

– firmą sprzedającą i montującą podłogi – tu tak na prawdę trzy sąsiadujące ze sobą firmy z Bartyckiej w Warszawie naprzemiennie wybierają klienci i większych problemów nie mieliśmy;

– firmą sprzedającą i montującą klimatyzację – to też kolejna firma, z którą mamy sporo wspólnych realizacji (dobrze się uzupełnia ta firma z polecanym przez nas wykonawcą);

Z każdą z tych firm oczywiście radzimy podpisać umowę na usługę, by obowiązywała Państwa gwarancja na wybranej firmy produkt/usługę.

Czy nadzory są potrzebne ?

Po zakończeniu projektu możemy sprawować nadzór autorski nad wykonawcami wybranymi przez klienta.

Jeśli przygotowany przez nas Projekt wykonawczy, wykonuje polecana przez nas firma remontowo-budowlana, to nadzory możecie przejąć na siebie Państwo, gdyż firma ta właściwie bezbłędnie wykonuje nasze projekty, z uwagi na długą współpracę.

Dokładamy wszelkich starań, by przygotowywane przez nas projekty, były dokładne i nie pozostawiały pytań wykonawcy. Każdy z projektów przez wydaniem Państwu, wspólnie z Państwem omawiamy, byście mogli Państwo nanieść wagi a jednocześnie rozumieć każdy z rysunków.

Po wydaniu projektu do wykonawcy czy stolarni, jesteśmy do dyspozycji na wypadek w razie wszelkich pytań czy problemów związanych z projektem.

Wasze pytania są dla nas ważne, ale czasami zdarza się, że mail do nas nie dociera, gdyż ginie po drodze. Jeśli nie otrzymasz od nas odpowiedzi w ciągu 24 godzin – zadzwoń do nas, by mieć pewność, że otrzymaliśmy Twojego maila.