loading

Show info
WMA Design | Projektowanie wnętrz

Japandi w salonie i kuchni

Zobacz nasz pomysł na salon i kuchnię w stylu Japandi. Popularny aktualnie styl Japandi jest swoistą...

Details

Japandi w salonie i kuchni

Zobacz nasz pomysł na salon i kuchnię w stylu Japandi.

Popularny aktualnie styl Japandi jest swoistą mieszanką stylów, która czerpie z pokrewnych estetyk wszystko, co najlepsze. Minimalizmowi zawdzięcza proste bryły, geometryczne linie i oszczędność form. Ze stylu skandynawskiego zapożycza prostotę, zamiłowanie do naturalnych surowców i stonowane barwy. Ze stylu wabi-sabi czerpie nawiązania do kultury japońskiej ściśle związanej z naturą przemijania, sztukę kintsugi, przestrzeń, doświetlone wnętrza i krótką dewizę „Less is more”.

W naszym projekcie salonu i kuchni w stylu Japandi, na podłodze zobaczycie deskę ułożoną w jodełkę francuską. W miejscach narażonych bardziej na uszkodzenie podłogi (wejście oraz kuchnia) zaproponowaliśmy płytkę gresową.

Z salonu wydzieliliśmy ścianką loftową część strefy pod home office.

Na ścianach zobaczycie nie tylko farbę, ale również i położoną tapetę pod kolor ścian (wszystkie ściany holu).

Zobacz również inne nasze pomysły na strefy dzienne w mieszkaniach.

Jak urządzić wnętrze w stylu Japandi?

Urządzając wnętrze w stylu Japandi skupmy się maksymalnie na trzech kolorach. Mogą to być beże, szarości, czerń, złamana biel oraz pokrewne kolory ziemi. W stylu Japandi ogranicza się ilość bibelotów na rzecz dobrej jakości, niskich mebli. Najczęściej są one wykonane z naturalnych surowców takich jak drewno, rattan czy bambus. W kulturze japońskiej mocno zakorzeniona jest idea życia zgodnie z naturą oraz szacunek do starych przedmiotów. Dlatego wybierzmy meble w taki sposób, aby posłużyły nam przez długie lata. Styl japandi nie uznaje kompromisów!

Jako dodatki może posłużyć nam dekoracyjna ceramika, gliniane dodatki, delikatne gałęzie umieszczone w minimalistycznym wazonie oraz wszechobecne rośliny. Wybierajmy także tkaniny pochodzenia naturalnego np. len lub bawełnę.

Podoba Wam się ten projekt ?

A może chcecie urządzić Wasze mieszkanie w stylu Japandi ?

Zapraszamy do współpracy.