loading

Show info
WMA Design | Projektowanie wnętrz

salon z aneksem kuchennym

Wielu z nas marzy o salonie połączonym z kuchnią. Salon a aneksem kuchennym, to marzenie które...

Details

salon z aneksem kuchennym

Wielu z nas marzy o salonie połączonym z kuchnią. Salon a aneksem kuchennym, to marzenie które realizujemy kupując dom czy segment. Połączenie obu tych stref ma w naszej ocenie same korzyści. To w salonie spędzamy rodzinnie czas wypoczywając, czy przyjmując gości.

W pokazanym tu projekcie, zaprojektowaliśmy bardzo dużą kuchnię. Pozwala ona domownikom, na wspólne gotowanie posiłków. Wyspa kuchenna poza dodatkowym miejscem na przechowywanie, jest również wydzieleniem strefy gotowania od strefy spożywania i salonu. Tuż obok kuchni zaprojektowaliśmy spiżarnię z dodatkową lodówką i półkami na produkty suche. Wejścia do spiżarni ukryliśmy za lamelami dekoracyjnymi. Lamele przechodzą po ścianie aż do przeszklonej witrynki – dzięki takiemu rozwiązaniu, drzwi są niewidoczne. Ściana zyskała również na atrakcyjności.

Stół zaakcentowany lampą umieściliśmy na osi okna tarasowego. Przez okno, nasi Inwestorzy widzą piękny las, w środku którego postanowili wybudować swój dom. Stół możemy rozłożyć, więc śmiało możemy przy nim usadzić wielu gości.

Strefa relaksu, to duży narożnik i fotel umiejscowione przed telewizorem i kominkiem. Obok telewizora zaprojektowaliśmy miejsce na książki. Pod telewizorem umieszczone będą dekoder czy dodatkowy głośnik. Obok kominka zaprojektowaliśmy miejsce na drewno do kominka.

Oświetlenie jakie zaproponowaliśmy głównie w tym projekcie to tuby kierunkowe. Tuby pozwolą nam, na swobodne kształtowanie oświetlenia przestrzeni. Główny akcent oświetlenia to lampa nad stołem. Dodatkowe oświetlenie to ledy zamontowane za maskownicami karniszy. Ledy zaprojektowaliśmy również nad strefą telewizyjną, w witrynce przeszklonej oraz pod szafkami wiszącymi w kuchni.

Na podłodze zobaczycie deski drewniane, które możemy również zamienić na płytki gresowe. W sklepach znajdziemy aktualnie duży wybór gresów drewnopodobnych.

Pokazany tu salon z aneksem kuchennym, zaprojektowaliśmy w stonowanych kolorach i materiałach, by wnętrze tej części dziennej było ponadczasowe.

Zobacz również inne nasze pomysły na salon z kuchnią lub sam pomysł na salon.